האם כל יהלום הוא טוב? 4 טיפים לבחירת תכשיטי יהלומים

לא כולנו מבינים גדולים ביהלומים והאמת שגם לא צריך משום שישנם מספר קווי יסוד שבלעדיהם לא כדאי לבצע רכישה. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון – חשוב מאוד לגשת למקומות, לחנויות מומלצות על ידי אנשים שקנו שם, שחוות הדעת עליהם לא פחות ממצוינות, כי בכל זאת מדובר בהוצאה די גדולה וחשוב שיהיה "אבא ואימא" מאחורי הרכישה למקרה ונצטרך.

 

לא כל הנוצץ זהב ולא כל הנוצץ יהלום טוב

כמעט בכל פעם שמדברים על יהלומים, עולים מונחים רבים מהעולם כמו למשל המונח – " רמת ניקיון של יהלום" או "צבע יהלום, יהלום ורוד, יהלום צהוב…" ואיך זה קשור בכלל למחיר או לטיב אבן היהלום? ובכן הנה כמה קווי מנחה שיעזרו בעת רכישת תכשיטי יהלומים כמו שרשרת יהלום או צמיד יהלום יוקרתי.

תכשיטי יהלומים

4 טיפים לבחירת יהלומים

  1. ניקיון – רמת הניקיון של יהלום הוא אחד מקווי המנחה לרכישת יהלומים שכן מדובר על רמת הפגמים הפנימיים והחיצוניים של אבן היהלום שנקראים אגב – "תכלילים". כל אבן יהלום מכילה תכלילים שונים כמו מיקומם על האבן, מספר התכלילים המצויים באבן ועוד. ככל שלא יימצאו פחות תכלילים באבן, כך היהלום יהיה מיוחד וכמובן יקר יותר.
  2. צבע –  קו המנחה השני לרכישת יהלום הוא צבעו של היהלום. ככל שצבע אבן היהלום יהיה בהיר, שקוף יותר, כך הוא גם ייחשב לנדיר יותר. קיימים הרבה מאוד אבני יהלום שצבעם נוטה לצהוב או עם מעט גוון חום ולכן הצבע בהחלט משפיע על ערך היהלום.
  3. חיתוך – רמת החיתוך, הגימור והליטוש של יהלום גם כן משפיעה על ערכו. חיתוך מדויק מאפשר החזרי אור מרביים היוצרים את הנצנוץ האופטימלי.
  4. קארט – כמובן שהחלק החשוב ביותר הוא עניין הקארט כאשר קארט 1 שווה ערך ל- 0.2 גרם, למען הדיוק המרבי, חולק הקארט ל- 100 נקודות ששוות 0.2. כמובן שככל שמשקל הקארט גבוה יותר כך גם מחיר היהלום.

 

לסיכום – לאחר כל אלו מה עלי לדעת ולעשות בטרם רכישת יהלומים?

אם הנכם עומדים בחנות לפני רכישת יהלומים למתנה לאהובה שלכם או לבת שלכם, שיהפכו להיות עגילי יהלומים או סיכת ראש מפוארת או צמיד מעטור, תוכלו לנסות ולבצע את הפעולות שהוזכרו למעלה.

כמו כן חשוב שתזכרו שלא מומלץ לקנות בחנות ללא תעודה גמולוגית, דרשו לראות את התעודה הגמולוגית ושהיא היא בתוקף ואם אין לחנות תעודה או שהם מסרבים להראות אותה, אל תיקחו סיכון מיותר ועברו לחנות הבאה. בדרך כלל תעודה זאת מקשטת את קירות חנות תכשיטי יהלומים לראווה. רק בגלל העובדה שרכישת יהלומים היא רכישה שלא מתבצעת הרבה פעמים בחיים, חשוב לשים לב לא "ליפול בפח" אצל שרלטנים שקיימי תכשיטי יהלומים ם בתחום, אלא לנסות ללכת על הכי בטוח שניתן.

 

אולי יעניין אותך גם

זהב גולמי
תכשיטים
כמה עולה לקנות זהב גולמי?

זהב גולמי, עם יופיו הטבוע וערכו המתמשך, כבש את האנושות במשך מאות שנים. בין אם אתה משקיע, תכשיטן או פשוט מתעניין במתכת היקרה, הבנת העלות

קרא עוד »
תכשיטים לגבר
תכשיטים
גבר? הגיע הזמן שתשקיע בעצמך!

למידה להשקיע בעצמכם עשויה להיות ההשקעה הרווחית ביותר שתבצעו אי פעם. זה מניב לא רק תשואות עתידיות, אלא לעתים קרובות גם תמורה נוכחית בדמות בטחון

קרא עוד »
איזה תכשיט מתאים כמתנה לאמא
תכשיטים
איזה תכשיט מתאים כמתנה לאמא?

כאשר נרצה להראות את ההערכה והאהבה שלנו לאישה מיוחדת בחיינו, תכשיטים יהיו לרוב בחירה מצוינת. תכשיטים מהווים מתנה נצחית ומשמעותית, וניתן להתאים אותן לסגנון האישי

קרא עוד »
להשקיע בזהב
תכשיטים
מה משפיע על שער הזהב?

אנשים רבים בוחרים להשקיע בזהב לאורך תקופה ארוכה. עובדה זו התגלתה לנו ממש לאחרונה, כשבדקנו אפשרויות שונות להשקעה. גילינו שמחיר הזהב מושפע מגורמים שונים והחלטנו

קרא עוד »