מה עושים אם נודע לכם על צוואה שמקפחת אתכם?

גילוי צוואה שמקפחת אתכם עלול לזמן חוויה לא נעימה ומאכזבת. תחושות של כעס, צער ואף חוסר צדק הן טבעיות לחלוטין במצב זה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שיש צעדים משפטיים שאתם יכולים לנקוט על מנת לערער על תוקף הצוואה ולנסות להגן על זכויותיכם. הנה מספר צעדים חשובים שכדאי לכם לנקוט.

 

השגת עותק מהצוואה

קוד כל, חשוב להשיג עותק מהצוואה. ניתן לעשות זאת אצל רשם הצוואות או אצל עורך הדין שערך את הצוואה (במידה והדבר מתאפשר).

השגת עותק מהצוואה

פנו לעורך דין מומחה בדיני משפחה וירושה

עורך דין מנוסה יוכל לבחון את פרטי המקרה שלכם, להעריך את הסיכויים שלכם לערער על הצוואה ולהנחות אתכם לגבי הצעדים הבאים. בקרו באתר של עו"ד צוואות וירושות רחל שחר למידע נוסף.

 

אספו ראיות

כל ראיה שיכולה לתמוך בטענתכם שהצוואה אינה תקפה עשויה להיות חשובה. זה יכול להיות מסמכים רפואיים המוכיחים שהמנוח לא היה כשיר לחתום על הצוואה, עדויות של אנשים שהיו בקשר קרוב עם המנוח ויכולים להעיד על רצונותיו האמיתיים או אפילו התנהגות המנוח עצמו שהצביעה על כוונות שונות מאלו המופיעות בצוואה.

אף על פי כן, ייתכן שנפלה טעות בכתיבת הצוואה, כגון ציון שם יורש שגוי או התעלמות מצוואה קודמת .גם במקרים אלו ניתן לערער על תוקף הצוואה ולכן תצטרכו הוכחות.

 

הגישו תביעה בבית משפט

אם אתם סבורים שיש לכם עילה מספקת לערער על הצוואה, תצטרכו להגיש תביעה בבית משפט לענייני משפחה. בתביעה תצטרכו לפרט את הטענות שלכם מדוע הצוואה אינה תקפה ולצרף את הראיות שאספתם. חשוב לציין שתהליך ערעור על צוואה עשוי להיות ארוך ומורכב.

ייתכן שתצטרכו להתמודד עם התנגדות מצד יורשים אחרים ואף להגיע לעלויות משפטיות גבוהות. יחד עם זאת, חשוב לא לוותר ולממש את זכויותיכם, במיוחד אם אתם מאמינים בצדקת טענותיכם.

הגישו תביעה בבית משפט

טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם צוואה שמקפחת אתכם

  • שמרו על קור רוח – חשוב להתמודד עם המצב בצורה שקולה ורציונלית.
  • אל תדברו עם אף אחד על תוכניותיכם – ייתכן שמידע שאתם משתפים עלול לפגוע בסיכוייכם בבית המשפט.
  • היו סבלניים – ייתכן שייקח זמן רב עד לקבלת החלטה סופית בבית המשפט.
  • אל תהססו לפנות לעזרה – קיימות עמותות רבות המספקות סיוע וייעוץ משפטי חינם לאנשים המתמודדים עם קשיי ירושה. יחד עם זאת, כדי להיות בטוחים שתצליחו, מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה, גם אם הייעוץ בתשלום.

 

סיכום

גילוי צוואה מקפחת הוא חוויה קשה עבור רבים, אך תוכלו לפנות לבית המשפט על מנת להגן על זכויותיכם. לשם כך, פנו לעורך דין מומחה בהקדם האפשרי, אספו ראיות והגישו תביעה בבית משפט. עם התמדה ונחישות, תוכלו להשיג את הצדק המגיע לכם.

מה עושים אם נודע לכם על צוואה שמקפחת אתכם

אולי יעניין אותך גם